вівторок, 25 січня 2011 р.

Вперше в Україні.

Протягом вихідних, 22-23 січня, у Тернополі відбуваються неформальні, відкриті інтерактивні зустрічі молоді, метою яких є інтеграція середовища, обмін досвідом і ідеями, а також добрий відпочинок. Всі ці заходи мають назву TwiTerEvent. Участь у них, крім тернополян, беруть гості з Києва, Ужгорода, Львова та інших міст України, які ведуть свої блоги в Twitter (соціальна мережа, яка являє собою об’єднання мікроблогів, в яких користувачі надсилають короткі текстові повідомлення до 140 символів, використовуючи SMS чи служби миттєвих повідомлень).
Отже, вся українська тві-спільнота знала, що 22-23 січня в Тернополі відбудеться перший баркемп в Україні, такого стандарту. Тому назва була вибрана доволі вдало TwiTerEvent – симбіоз 3-х слів – twitter, ternopil, event.
Першого дня, 22 січня, зустрічі твіттерян проводилися в приміщенні Пласту, що на вул.Федьковича, у формі виступів доповідачів. Доповіді були на різноманітні теми: «Твіттер та громадські організації»,«Твіттер та журналісти» , «Твіттер та туризм» , «Твіттер та влада». Усі доповіді були цікаві та змістовні, тому кожен з доповідачів отримав подяку від залу у вигляді оплесків.

Зустріч відвідав мер Тернополя Сергій Надал. Міський голова розповів про важливу роль соціальних медіа в житті кожної людини та про те, що велика кількість депутатів міськради користуються twitter, а він, до прикладу, має свій блог в мережі Інтернет. Хоча на питання «Хто ж наповнює ваш блог?», мер відповів, що сам за браком часу немає змоги дописувати, тому цим займається інша людина з його оточення. Несподіваною для твіттерян була пропозиція від мера організувати у Тернополі своєрідну «силіконову долину» (прим.ред.: Силіконова долина — регіон у штаті Каліфорнія (США). Відзначається значною щільністю високотехнологічних компаній (комп’ютери та їх комплектуючі, програмне забезпечення, мобільний зв’язок, біотехнології тощо). Ця пропозиція обговорюється учасниками і можливо в майбутньому вона справдиться.
Центральною подією #TwiTerEvent'у стало відкриття Музею українського Twitter'у (можливо, першого у світі). В експозиції - роздруківки та скріншоти твітів, які стали доленосними для розвитку українського мікроблоггінгу, світлини, посібники, розроблені твіттерянами та отримані ними дипломи та чимало інших цікавинок з життя твітерян. Найсвіжішими ескпонатами є книга Сергія Надала, подарована твіттерянам автором, та симпатична пташка, яку цього дня учасники #TwiTerEvent'у охрестили Твідябликом.

Подальший перебіг з`їзду проходив 23 січня у вигляді екскурсійної поїздки учасників баркемпу маршрутом Збараж-Вишнівець. Зазначимо, що Тернопіль єдине місто, яке провело такий захід не тільки на рівні міста, але й на рівні області. Ця мандрівка висвітлюється на http://twiterevent.blogspot.com/2011/01/twiterevent_25.html
http://poglyad.te.ua/2011/01/serhij-nadal-rozpoviv-pro-svij-bloh-ta-plany-stvoryty-v-ternopoli-sylikonovu-dolynu/
та різноманітних Інтернет виданнях, що надає змогу представити тернополян та Тернопільщину на всеукраїнському рівні.
Організаторами такої події виступили: MediaNext, МГО «ІнтерНюз-Україна», ЦДМІ ім.Довженка, Арт-бар «Коза», Тернопільська станиця «ПЛАСТу», Адаптаційний чоловічий центр. Які в свою чергу дякують за підтримку Голові Тернопільської обласної ради Олексію Кайді, Голові Тернопільської міської ради Сергію Надалу та управлінню у справах сім`ї, молодіжної політики, спорту і туризму Тернопільської міської ради. А також всім інформаційним партнерам, які слідкували і продовжують слідкувати за цією подією.
Подяку від оргкомітету
Висловлює співорганізатор TwiTerEvent
Албул Антоніна

Немає коментарів:

Опублікувати коментар